• Slovak/Slovensky (WIN-1250)
  • English
Labrador retriever
CANISTERAPIA PDF Tlač E-mail

Láskyplný pohľad, teplo a oddanos? bez nároku na honorár, to všetko sú radosti, ktoré pozná každý majiteľ psa. Samozrejme, ak nejde o zvieratá držané na metrovej re?azi v búde pri dome, určené na stráženie a odstrašovanie potencionálnych nepriateľov. Ale že najlepší priateľ človeka dokáže by? aj terapeutom pre chorých a postihnutých a táto metóda má aj svoj vlastný názov "CANISTERAPIA", sa ešte nedonieslo ku každému.

Celý článok...
 
VYUŽITIE LABRADORSKÉHO RETRIEVERA PDF Tlač E-mail

Retriever: znamená v preklade prinášať. Čo svedčí aj o jeho výnimočnej schopnosti aportovať. Aportovať dokáže všetko, od postrelenej zveri až po úplne bežné veci. Je to psík pozorný, húževnatý, ľahko ovládateľný, učenlivý a spoľahlivý. Pre tieto vlastnosti sa dá využiť prakticky všade. Dnes už skoro každý poľovník labradora pozná a vie ho prakticky využiť všestranne, predovšetkým však na dohľadávanie a prinášanie postrelenej zveri z vody a na suchu, a to v tých najnáročnejších terénoch, ako sú močariny, husté tŕstie, prudký tok rieky, husté kroviská.

Celý článok...
 
CHARAKTERISTIKA LABRADORSKÉHO RETRIEVERA PDF Tlač E-mail


Zem pôvodu: VEĽKÁ BRITÁNIA

Celkový vzhľad: Silná konštitúcia, pevne zviazaný, veľmi aktívny so širokou lebkou, širokým a hlbokým hrudníkom - - tzv. "sudovitý hrudník", silné a dobre utvárané bedrá a zadok.

Celý článok...
 


PaedDr.Viktor Stas, Trstená | 0918 704812 | labrador@orava.sk | ICQ : 172-903-309 | Skype me